Aktualności

 • V Sesja Rady Gminy w Troszynie

 • NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ

  W dniu 2 kwietnia 2019 roku została zainaugurowana ogólnopolska kampania edukacyjno-profilaktyczna „_NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ_” organizowana przez MSWiA w ramach „_Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka_”. Jej hasło to: „_Szkoda Ciebie na takie patoklimaty_”. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest prezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.
 • Wzmocnij swoje otoczenie

  Polskie Sieci Elektroenergetyczne są organizatorem konkursu "Wzmocnij swoje otoczenie". Do udziału zaproszone są wszystkie lokalne podmioty, które mają realny wpływ na jakość życia mieszkańców gminy i potrzebują wsparcia w wypełnianiu swojej misji społecznej. O granty mogą aplikować: gminy, jednostki organizacyjne gmin, jak np. szkoły, miejskie ośrodki kultury, miejskie ośrodki pomocy społecznej i inne, fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, organizacje pozarządowe zarejestrowane na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

 • Twoja ulubiona opowieść biblijna

  Szanowni Państwo, Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela" i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o. organizuje VII edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pn. "Twoja ulubiona opowieść biblijna".
 • WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE DOBROSĄSIEDZKIM I WYGRAJ 20 000 ZŁ DLA SWOJEJ GMINY

  WYBIERZ jedną z kategorii konkursowych, która najlepiej odpowiada misji, doświadczeniu i charakterowi działalności Twojej organizacji: * rozwój przestrzeni publicznej * oświata * środowisko * dziedzictwo kulturowe i historyczne * aktywizacja życia społ. i kulturalnego * pomoc społeczna * zdrowie i opieka medyczna * mała infrastruktura * inne inicjatywy

 • Spotkanie

  Zarząd Spółdzielni Socjalnej "Sąsiedzi" w Ostrołęce serdecznie zaprasza emerytów, rencistów i inwalidów 22 marca na prezentację innowacyjnych rozwiązań pokazujących możliwości ułatwienia sobie życia osobom niepełnosprawnym i nieradzącym sobie w życiu seniorom. Prezentacja odbędzie się w budynku Urzędu Miasta przy pl. Bema, w sali nr 9 w dwugodzinnych cyklach prezentacyjnych - począwszy od godz. 10.00 do 18.00 (początek kolejnego cyklu: 10.00, 14.00, 16.00, 18.00).
 • Bitwa Regionów

  KOWR czeka na zgłoszenia do „Bitwy Regionów”. Przed nami kolejna edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca br. Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Jak podkreślił Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, to właśnie członkinie Kół Gos podyń Wiejskich są prawdziwymi ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów. Któż lepiej i z większą pasją od Pań potrafi czerpać z bogactwa folkloru, sięgać po dawne receptury i odnajdywać zapomniane smaki?

 • 12. edycja plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku"

  Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Biblioteką Narodową po raz dwunasty ogłaszają plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku 2018", którego celem jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. To pierwszy taki plebiscyt w kraju, którego laureatów wyłaniają jurorzy oraz internauci. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 do 31 marca 2019 r.
 • AGRO AKADEMIA

  Zapraszamy na spotkanie z cyklu "AGRO AKADEMIA":

 • Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy

  W latach 2019 – 2020 Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce realizuje projekt pn. „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w mieście Ostrołęka i powiecie ostrołęckim (III)” którego celem jest zwiększenie możliwości zatrudnienia 485 osób w wieku 30 lat i więcej (265 K/220 M) pozostających bez pracy w mieście Ostrołęka i powiecie ostrołęckim, należących do grup defaworyzowanych:

  • bezrobotni o niskich kwalifikacjach,
  • długotrwale bezrobotni, tj. pozostający bez pracy nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy,
  • w wieku 50 lat i więcej,
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • kobiety.

   

 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 1522233, odwiedzin dzisiaj: 454

Script logo