Aktualności

 • X Sesja Rady Gminy w Troszynie

 • Stopnie alarmowe na terenie RP

  OGŁOSZENIE O WPROWADZENIU STOPNI ALARMOWYCH NA TERENIE RP.

  Zarządzeniem Nr 197 Prezesa Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wprowadza się drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP, obowiązujące od dnia 10 października 2019r, od godz.00:01,do dnia 14 października 2019r., do godz.23:59. Wprowadzenie ww. stopni alarmowych jest związane z wyborami do Sejmu RP i Senatu RP. W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich mieszkańców gminy z prośbą o:

  • informowanie odpowiednich służb w przypadku zauważenia: nieznanych pojazdów na terenie instytucji publicznych lub innych ważnych obiektów, porzuconych paczek i bagaży lub w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych oznak nietypowej działalności,
  • informowanie służb o zauważeniu osób zachowujących się w sposób wzbudzający podejrzenia (dziwnie rozglądających się w miejscach publicznych, prowadzących wyraźną obserwację miejsc lub obiektów, fotografujących ukradkiem te obiekty, itp.) .
  • informowanie służb o zastanawiąjąco zaparkowanych samochodach w miejscach nie zawsze na ten cel przeznaczonych.

  Od czujności i odpowiedzialności nas wszystkich zależy nasze bezpieczeństwo. Nie chcielibyśmy, by wydarzenia z Europy Zachodniej powtórzyły się w naszym Kraju.

 • IX Sesja Rady Gminy w Troszynie

 • Masz Głos – czyli bądź aktywny lokalnie!

  Ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej. Chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin bądź czystszym powietrzu? Dołącz do akcji Masz Głos – rejestracja trwa przez cały wrzesień na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy – wystarczy zapał do działania na rzecz Twojej miejscowości. Najskuteczniejsi mogą zdobyć nagrodę Super Samorząd. W akcji Masz Głos pokazujemy co i jak można zmienić dla siebie i innych, wspieramy w realizacji pomysłów, pomagamy działać skutecznie, przekonywać mieszkańców i władze do współpracy, podpowiadamy z jakich rozwiązań skorzystali z sukcesem inni. W poprzednich latach uczestnicy akcji wdrażali budżet obywatelski, zakładali rady młodzieżowe i rady seniorów i dzięki temu remontowali place zabaw, poprawiali warunki życia zwierząt w schronisku, nadawali nazwy ulicom, urozmaicali program w bibliotece i realizowali wiele innych pomysłów. Za najskuteczniejsze działania rokrocznie wręczana jest na Zamku Królewskim w Warszawie nagroda Super Samorząd. Otrzymują ją zarówno uczestnicy akcji, jak i władze, które podjęły współpracę z mieszkańcami i mieszkankami – obydwie strony doceniamy za otwartość i dialog.

 • OTWARCIE PLACU ZABAW W TROSZYNIE

  Dn.2.09 2019 r odbyło się otwarcie miejsca integracji i lokalnej aktywności,w którym mieści się plac zabaw i siłownia zewnętrzna.Uroczystego otwarcia dokonał pan wójt Edwin Mierzejewski, pan przewodniczący rady Gminy Zenon -Marek Mierzejewski , radni i pani dyrektor Samorządowego Przedszkola w Troszynie Na uroczystość przybyły dzieci z przedszkola z Kleczkowa jak również Samorządowego Przedszkola z Troszyna Nowo powstały obiekt został sfinansowany ze środków UE w ramach działania "Wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym OSA 2019. To kolejny już plac zabaw,który umożliwi dzieciom wspólne spędzenie czasu i integrację społeczną

 • TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych w terminie 23-27 WRZEŚNIA 2019 ROKU organizuje TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY. Tydzień Przedsiębiorcy jest przedsięwzięciem skierowanym do przedsiębiorców, a także osób planujących rozpoczęcie prowadzenia działalności oraz do klientów, którzy chcą zapoznać się z przepisami i zasadami dot. obowiązku ubezpieczeń społecznych. Głównymi tematami przewodnimi seminariów będą:

  1. Zatrudniam legalnie - współpraca ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych,

  2. Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie: ubezpieczenia unijne,

  3. Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia.

 • Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna

  Projekt „Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna” zwycięzcą konkursu PSE

  Wkrótce w centrum Troszynapowstanie altana ogrodowa, która będzie pełnić funkcję rekreacyjną dla wszystkich mieszkańców gminy. Wszystko za sprawą projektu „Oaza odpoczynku i relaksu dla społeczności lokalnej Troszyna”, który zwyciężył i otrzymał dofinansowanie w dobrosąsiedzkim konkursie „WzMocnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Celem tego projektu jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum Troszyna poprzez budowę altany ogrodowej. Miejsce to stworzy warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu, integracji lokalnej społeczności. Realizacja przedsięwzięcia podniesie tym samym atrakcyjność i estetykę miejscowości.

 • Zastosowanie fizjoterapii w leczeniu udaru mózgu

  Szanowni Państwo, W imieniu Fundacji Pro Civitas Bono serdecznie zapraszam na wykład pt. " Zastosowanie fizjoterapii w leczeniu udaru mózgu" , który odbędzie się dnia 7 września w godz. 9.00-13.00 w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, przy ul. Aleksandrowicza 5, w sali dydaktycznej za bufetem. Będzie to pierwszy z cyklu wykładów o tematyce zdrowotnej, skierowany do seniorów oraz ich rodzin i opiekunów, organizowany w ramach projektu pt. "Akademia E-seniora", współfinansowanego przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Uwaga !!!! dla osób, którym problemy zdrowotne uniemożliwiają osobiste przybycie na wykład, zaplanowaliśmy transmisję na żywo przez Internet.
 • VIII Sesja Rady Gminy w Troszynie

 • Wystawa promująca bezpieczne metody pracy

  Placówka Terenowa KRUS w Ostrołęce zaprasza rolników do zapoznania się z wystawą promującą bezpieczne metody pracy ograniczające ryzyko chorób układu ruchu u rolników oraz popularyzującą sposoby zapobiegania upadkom osób w gospodarstwach rolnych.W okresie zimowym najczęściej dochodzi do poślizgnięć i upadków na skutek utraty przyczepności z podłożem. Aby temu skutecznie zapobiegać trzeba pamiętać o posypywaniu piaskiem lub solą przemysłową ciągów komunikacyjnych, do czego służą wyeksponowane na wystawie m.in pojemniki na piasek i sól oraz szufelki metalowe.
 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 1522141, odwiedzin dzisiaj: 362

Script logo