Aktualności

 • Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej

  Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej – wkrótce rusza nabór Od 28 września 2021 r. ARiMR będzie przyjmowaławnioski o dofinasowanie w ramach PROW 2014-2020 na inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej. Nabór potrwa do 26 listopada 2021 r. O wsparcie będą mogły ubiegać się dwie grupy beneficjentów.
 • Tworzenie grup producentów i organizacji producentów

  ARiMR ogłosiła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” Od 20 października do 30 listopada 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. Po raz dziesiąty grupy i organizacje producentów będą mogły starać się o dofinasowanie z budżetu PROW 2014-2020. Nabór wniosków rozpocznie się 20 października i potrwa do 30 listopada 2021 r.
 • Co stracisz, jeśli się nie spiszesz

  Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedynana 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Dlatego jeśli wciąż zwlekasz ze spisem, to miej świadomośćstrat, na jakie narażasz siebie, swoją rodzinę i swoją gminę, jeśli zaniedbasz ten ustawowy obowiązek. Udział w spisie nie jest dla Ciebie wielkim obciążeniem – wystarczy 10 minut i zrobione! Nie powinieneś się zatem usprawiedliwiać brakiem czasu. Co więcej, jeśli nie weźmiesz udziału w spisie, to nie statystycy i urzędnicy będą pokrzywdzeni, lecz Ty sam oraz Twoja rodzina.
 • WzMOCnij swoje otoczenie

  Kolejna inicjatywa w gminie z grantem Polskich Sieci Elektroenergetycznych Kolejny raz gmina Troszyn została laureatem dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Tym razem dzięki otrzymanemu grantowi zagospodarowany zostanie plac rekreacyjny w Kleczkowie. Instytucje i organizacje z gminy Troszyn po raz kolejny otrzymały zaproszenie do udziału w programie „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Tym razem w Kleczkowie w ramach grantu zagospodarowany zostanie plac rekreacyjny, powstanie siłownia plenerowa oraz altana. Odnowiony plac stanie się miejscem spotkań i odpoczynku wszystkich pokoleń. Dodatkowo projekt pozytywnie wpłynie na środowisko dzięki nowym nasadzeniom i nowoczesnej stacji segregacji śmieci. Efekty będą widoczne jeszcze w tym roku.
 • Sąsiedzie, czy już się spisałeś?

  Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze - zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku. Dane zebrane podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 będą podstawą do bardzo wielu prorozwojowych i ważnych społecznie przedsięwzięć i inwestycji w Twojej gminie. Dlatego tak istotne jest, aby w spisie wzięło udział 100% mieszkańców Twojej gminy.
 • Dofinansowanie z WFOŚIGW

  W dniu 14 września Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Kamila Mokrzycka, Wójt Gminy Troszyn Edwin Mierzejewski oraz wójtowie z 9 innych gmin z powiatu Ostrołęckiego podpisali umowy dotacji zadania dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Gmina Troszyn otrzymała dofinansowanie na zadania:

  1) Realizacja programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Troszyn.

  2) Budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb zasilania budynku, w którym funkcjonuje Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Dzbenin.

  Jednocześnie Jednostka OSP Łątczyn podpisała umowę na dofinansowanie zakupu wyposażenia. Uroczyste podpisanie umów odbyło się w Centrum Kultury w Troszynie.

 • XXIII Zwyczajna Sesja Rady Gminy Troszyn

  XXIII Zwyczajna Sesja Rady Gminy Troszyn

  XXIII Sesja Rady Gminy Troszyn 15.09.2021 roku godz. 10:00. Transmisja

 • Jak spisać się szybko?

  Już wrzesień, a Ty wciąż się nie spisałeś? Sprawdź, jak możesz wypełnić obowiązek spisowy szybko, bezpiecznie i wtedy, kiedy chcesz. Najprostszą i najwygodniejszą metodą jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/.Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany. Formularz możesz wypełnić dla wszystkich osób, z którymi mieszkasz (np. małżonek, dzieci). Do wypełnienia formularza nie musisz się specjalnie przygotowywać, ale miej pod ręką swój numer PESEL (i domowników, jeśli wypełniasz ich formularze). Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, przypomnij sobie, w którym roku budynek został oddany do użytkowania. Jeśli masz taką możliwość, pomóż starszym członkom Twojej rodziny w wypełnieniu formularza lub, jeśli wyrażą zgodę, zrób to za nich. Dla seniorów kontakt z rachmistrzem może budzić lęk i obawę o swoje bezpieczeństwo.
 • Czym jest choroba afrykański pomór świń?

  Afrykański pomór świń (ASF) to wysoce zaraźliwa choroba atakująca świnie i dziki. Wirus wywołujący tą chorobę jest nieszkodliwy dla ludzi, ale zazwyczaj śmiertelny dla świń. Obecnie nie ma szczepionki ani lekarstwa na ASF. Zapobieganie, wykrywanie i zgłaszanie są kluczem do zatrzymania tej generującej straty finansowe, choroby.

 • Ogłoszenie o naborze kandydatów do świadczenia usług opieki wytchnieniowej

  Ogłoszenie o naborze kandydatów do świadczenia usług opieki wytchnieniowej w ramach realizowanego resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Troszynie informuje o naborze kandydatów do świadczenia usług opieki wytchnieniowej w ramach realizowanego resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021

 • Licznik odwiedzin

  Odwiedzin wszystkich 1415664, odwiedzin dzisiaj: 15

Script logo